Fare botičky
Historie
Firma FARE, spol. s r.o. byla založena v roce 1991, kdy začala s prací ve mzdě. Napřed to byla práce pro italské obuvnické firmy a později, po dosažení určité profesní úrovně, byla hlavním odběratelem rakouská firma. Ta svými neústupnými požadavky na pořádek a kvalitu byla pro FARE, spol. s r.o. nejlepším učitelem.
Mezitím však ve FARE, spol. s r.o. vznikal další program. Nejprve to byl program dětské obuvi a během několika měsíců byl rozšířen o pánskou obuv, později pak dále o dívčí a chlapeckou obuv. Firma se zaměřila na vývoj a výrobu obuvi vycházkového typu v provedení celoročním, letním a zimním.
Areál firmy je situován v klidném prostředí na okraji města Valašské Klobouky ve Zlínském kraji. Tento kraj je známý tradicí výroby obuvi více než 100 let. Zakladatelem byl světoznámý Tomáš Baťa.
Zaměření
Od samého začátku byla ve FARE základním atributem kvalita naší obuvi a spokojenost zákazníka. Tato filozofie postupně vedla k vyprofilování značky FARE jako pojmu symbolizujícího serióznost a spolehlivost.
FARE vyrábí dětskou, chlapeckou a dívčí, dámskou a pánskou obuv. Všechny tyto segmenty se dále vyrábí v celoročním, letním a zimním provedení. Od roku 2003 vyrábí FARE také trekingovou obuv, vybavenou klima membránou. Trekingová obuv je vyráběna od čísla 23 ve všech velikostech, včetně nadměrných a to až do čísla 49. V roce 2007 byl na četné žádosti odběratelů doplněn výrobní program FARE o dětskou domácí obuv. Předností této obuvi je odpružený došlap, přetvarovaná kaple a opatek, klenková podpora a precizní zpracování.
Hlavní zaměření ve FARE ale neustále zůstává na obuv pro děti. Tomuto programu je věnována dlouhodobě nejvyšší pozornost a jistě není náhodou, že značka FARE si postupně získala dominantní postavení na Českém trhu s dětskou obuví.
Kolekce společnosti FARE je pravidelně dvakrát ročně obměňována a doplňována, vždy v měsíci únoru a srpnu. Ve FARE můžete dnes sledovat více jak 400 vzorů, které se neustále vyvíjí a vylepšují o získané poznatky. Všechny vzory splňují základní funkci chránit nohu, ale důležitou roli hraje také to, aby obuv dobře vypadala. Obě tyto věci patří neodmyslitelně k sobě a jedna bez druhé by neobstála. Proto je práce designéra a modeláře obuvi velmi důležitá. Inspiraci čerpá designér neustále v nových módních trendech a v prostředí v kterém žije.
Ocenění
FARE je držitelem řady cen a ocenění za vynikající design, kvalitu i inovaci. Všechna ocenění si můžete prohlédnout zde:
Jak zvolit správnou velikost obuvi
Dětská noha roste, ale obuv nikoliv. Pro všechny rodiče je jistě velmi důležité pravidelně kontrolovat, zda dítě z obuvi nevyrostlo. U batolat se doporučuje tato kontrola 1x měsíčně, u předškoláků a mladších školáků jednou za 2 až 3 měsíce, u starších školáků po 4 až 5 měsících a u 15 až 20-ti letých po půl roce. Pro správné a pohodlné měření existuje několik metod, avšak po našich zkušenostech doporučujeme jako nejpraktičtější měřidlo PLUS 12.
Nové boty je důležité dítěti kupovat včas, hned když je to zapotřebí. V souladu s růstem nohou platí – čím menší dítě, tím více párů za rok. Poškození nohou vzniká, jestliže trvale nosíme krátkou obuv. Abyste předešli trvalému poškození nohou u vašeho dítěte, tak je důležité správné měření velikosti nohou a současně i obuvi. V dnešní době se na trzích objevuje více druhů značení velikostních čísel a není možno se spolehnout na velikost, která je uvedena na obuvi. Proto se může snadno stát, že velikost obuvi nesouhlasí s velikostí nohy. Je tedy nutné si umět správně změřit nejenom velikost nohy, ale i obuvi. K tomuto Vám poslouží měřidlo PLUS 12. Toto měřidlo je určené nejenom pro děti, ale i pro dospělé.
Nejprve Vám uvedeme 3 nejoblíbenější metody, jak zjistit velikost obuvi a také vysvětlíme, proč tyto metody nefungují:
1. Zeptat se dítěte – dětský nervový systém se teprve vyvíjí, proto tato metoda zásadně nemůže fungovat. Děti mají sníženou hranici citlivosti na tlak a bolest, proto nám nemohou s určitostí potvrdit, že jim obuv nepadne. Skutečnost, že děti nosí převážně krátkou obuv může zapříčinit, že si na to děti zvyknou, a proto označují i moc malé boty za vyhovující
2. Hra s patou – přitom se zkouší, jestli mezi patou dítěte a obuví se dá strčit jeden prst. Tato metoda by byla geniální, ale děti při tomto způsobu „rolují“ prsty a tím pádem nožičku posunou o kousek dopředu, aby udělaly prstu místo. Takže to vypadá, že obuv vyhovuje.
3. Aby se zjistila délka obuvi, přikládá se chodidlo na podešev. Avšak abychom zjistili, jestli je obuv vhodná, potřebujeme znát i vnitřní délku obuvi. Tato metoda tedy nepřináší žádný rozumný výsledek, jelikož se při ní vychází z délky vnější strany obuvi a nikoli z té vnitřní.
Špatné výsledky výzkumného projektu a udivení, že nebyla doposud rodičům poskytnuta žádná možnost k jednoduchému přezkoušení vhodné délky dětské obuvi vedly k vývoji měřidla "Plus12".
MĚŘIDLO PLUS 12
Výborným pomocníkem při výběru správné velikosti obuvi je měřidlo Plus 12, které umožňuje jednoduše a spolehlivě změřit jak velikost nohy, tak vnitřní délku obuvi. Přimět neposedné a netrpělivé dítě ke spolupráci při výběru nové obuvi není vůbec jednoduché, navíc není možné pouhým pohmatem zjistit, kde v botičce končí jeho prstíky (dítě je může instinktivně pokrčit). Naše dítě může navíc ovlivnit barva tkaniček či obrázek na botě, který jej může zajímat více, než správná velikost obuvi.
Měřidlo Plus 12 je pomocník, který by neměl chybět ani v seriózních prodejnách s dětskou obuví, ani v žádné domácnosti – je totiž nezbytné dětem kontrolovat velikost obuvi průběžně, neboť v některých růstových fázích dětem roste noha i o tři velikosti ročně. Vězte, že pokud si dítě oblíbí obrázek na svých botičkách, lze jen těžko očekávat, že nám jednou objektivně oznámí: „Mám malé botičky.“
Postup měření pomocí Plus 12:
Délka nohy:
„Plus 12“ vytáhnout a změřit obě bosé, popř. v tenkých ponožkách obuté dětské nohy. Přečíst naměřenou hodnotu v milimetrech (tzn. délka nohy + 12 mm potřebné tomu).
Délka obuvi:
„Plus 12“ vložit do obuvi a vytáhnout. Přečíst hodnotu naměřenou v milimetrech - tzn. vnitřní délka obuvi (uvedena na našem e-shopu u každého produktu v popisu).
Výsledek:
Pokud jsou obě hodnoty shodné, nadměrek činí 12 mm. Obuv je vhodná.
METODA POROVNÁNÍ DÉLKY CHODIDLA S VNITŘNÍ DÉLKOU OBUVI
Před nákupem je nutné správným způsobem změřit délku chodidla. Většina našich zákazníků využívá následující metodu:
Postavíme dítě patou ke zdi a změříme vzdálenost po konec nejdelšího prstu (zpravidla palec). K této vzdálenosti připočteme nadměrek 12 mm u uzavřené obuvi (vycházková obuv apod.) respektive 6 mm u otevřené obuvi (sandálky apod.). Výsledný rozměr se porovná s vnitřní délkou obuvi (případně délkou stélky – u otevřené obuvi), kterou uvádíme u všech bot v jejich popisu a zjistíte velikost, která by Vašemu dítěti měla nejlépe sedět. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi dvěma velikostmi, tak raději zvolte velikost vyšší.
Jak často by se měla překontrolovat délka obuvi?
Noha dítěte velmi rychle roste, mění se v délce, šířce i v proporcích. Noha malého dítěte roste v průměru 15 až 18 mm za rok, u starších dětí 8 až 12 mm. To znamená, že ve věku 2-3 let potřebují děti 2 až 3 velikosti obuvi za rok, v předškolním věku 2 velikosti obuvi a ve školním věku 2 až 3 velikosti obuvi ročně.
Jestliže přichází zhruba 98% dětí na svět se zdravýma nohama, potom nestojí nic v cestě, aby tomu tak mohlo být i v dospělosti.
Zodpovědnost leží tedy na nás – dětské nohy potřebují hodně let k tomu, než je jejich vývoj ukončen a než jsou jejich kosti, svaly a tkáně stabilní a přesto pohyblivé. O co lépe je během těch prvních let opečováváme, o to více jsou vyzbrojeny pro budoucnost. Pro všechny z nás znamená chození, běhání a skákání jako něco samozřejmého, přičemž vycházíme z toho, že naše chodidla prostě „fungují“.
Dejte i Vašim dětem šanci žít s touto samozřejmostí – umožněte jim rozmanitý pohyb a vhodnou obuv!
Všeobecná tabulka velikostí
Fare katalogy si můžete prohlédnout či stáhnout po kliknutí na odkazy níže
Fare katalog celoroční a letní 2018